Skip to main content
Calkulon

Sportanalyse

Quarterback Air Yards Calculator

🏈QB Air Yards Analysis

Wat is Quarterback Air Yards Calculator?

▾

Luchtwerven zijn een van de meest verhelderende maatstaven in moderne NFL-analyses: het meet hoe ver een pas in het veld door de lucht reist vanaf de scrimmagelijn tot waar hij wordt gepakt (of, bij onvolledigheden, waar hij zou zijn gepakt). De metriek scheidt fundamenteel het concept van 'waar de bal naartoe gaat' en 'waar hij belandt na meters na de vangst', waardoor analisten een nauwkeurig beeld krijgen van hoe agressief een quarterback de verdediging aanvalt. Patrick Mahomes had in 2022 gemiddeld 8,4 beoogde air yards per poging, wat zijn deep-ball-agressie weerspiegelt, terwijl een check-down-zware QB zoals Andy Dalton gemiddeld 5,8 beoogde air yards zou kunnen hebben - wat betekent dat Mahomes zelfs met vergelijkbare voltooiingspercentages yards downfield genereert die Dalton nooit probeert. Het concept van 'voltooide lucht yards' (alleen lucht yards op gevangen passes) versus 'beoogde lucht yards' (gemiddelde diepte van alle pogingen) helpt QB's die diepe ballen voltooien te onderscheiden van degenen die ze eenvoudigweg gooien. Air yards introduceerde ook de belangrijke afgeleide maatstaf 'yards after catch' (YAC), die gelijk is aan het totaal aantal ontvangende yards minus air yards - waardoor analisten kunnen scheiden wat de quarterback heeft bijgedragen en wat de ontvanger heeft bijgedragen nadat de bal arriveerde. De historische YAC-cijfers van Josh Allen behoren tot de hoogste voor de doelen van een QB, omdat zijn ontvangers korte passes vangen en deze in grote winsten veranderen door middel van gebroken tackles, terwijl een luchtzware QB zoals Justin Herbert van de Chargers meer van zijn afstand door de lucht genereert. NextGen-statistieken van de NFL houden luchtmeters bij tijdens elk spel van elke game, waardoor dit een van de meest betrouwbaar beschikbare geavanceerde statistieken in het voetbal is.

Calkulon makes complex calculations simple — built for students and everyday problem-solvers.

Formule

▾
f(x)Beoogde luchtmeters = Totaal aantal luchtmeters bij alle paspogingen / Totaal aantal paspogingen Voltooide luchtwerven = Totaal aantal luchtwerven alleen bij voltooiingen / Totaal aantal voltooiingen YAC (Yards After Catch) = Totaal ontvangende yards − Totaal voltooide lucht yards Luchtmeters naar de stokken = Luchtmeters − Meters naar de eerste down (Positief = pass gegooid voorbij de eerste down-marker; Negatief = te kort gegooid) Uitgewerkt voorbeeld — Patrick Mahomes, voorbeeldspel: Pass 1: Voltooiing, 15 lucht yards, ontvanger loopt nog 8 → 23 yards in totaal Pass 2: onvolledig, 22 lucht yards (diep gegooid, gevallen) Pass 3: Voltooiing, 4 lucht yards, ontvanger loopt nog 12 → 16 totale yards Pass 4: Voltooiing, 8 lucht yards, ontvanger loopt nog 2 → 10 totale yards Beoogde lucht yards/poging = (15 + 22 + 4 + 8) / 4 = 12,25 Voltooide luchtwerven/voltooiing = (15 + 4 + 8) / 3 = 9,0 Totaal YAC = (8 + 12 + 2) / 3 = 7,3 per vangst

Variabele uitleg

▾
SymboolNaamEenheidBeschrijving
IAYBeoogde luchtwervenyardsTotaal aantal luchtmeters voor alle paspogingen (voltooiingen en onvolledigheden), gedeeld door het totale aantal pogingen. Meet hoe ver de QB gemiddeld naar het veld gooit.
CAYVoltooide luchtwervenyardsAlleen luchtwerven voor voltooiingen, gedeeld door voltooiingen. Toont de gemiddelde diepte van de worpen die daadwerkelijk zijn gevangen.
YACWerven na vangstyardsYards gewonnen door de ontvanger nadat de bal is gevangen. Totaal ontvangende werven = CAY + YAC.
ADOTGemiddelde diepte van het doelyardsGemiddelde beoogde luchtmeters per poging; gelijk aan IAY per poging. Vaak door elkaar gebruikt met IAY/poging.
CAY_RateVoltooid Air Yards-tarief%CAY als percentage van IAY, waarbij de nauwkeurigheid van de QB bij diepe pogingen wordt gemeten: (CAY / IAY) × 100.
AY/AAangepaste luchtmeters per pogingyardsIAY per poging aangepast voor touchdowns en onderscheppingen, wat één enkel efficiëntiegetal oplevert: (IAY + 20×TD − 45×INT) / Pogingen.

Hoe Quarterback Air Yards Calculator

▾
  1. 1Verkrijg luchtmetergegevens van NextGen Stats (NFL.com/stats), Pro Football Focus of Stathead, die het precieze startpunt en vang-/valpunt van elke pass volgen met behulp van spelersvolgtechnologie die in alle 30 NFL-stadions is geïnstalleerd.
  2. 2Scheid beoogde luchtwerven (alle pogingen, inclusief onvolledigheden) van voltooide luchtwerven (alleen vangsten) - beoogde luchtwerven meten de agressie van een QB, terwijl voltooide luchtwerven meten waar ze daadwerkelijk in het veld zijn geslaagd.
  3. 3Bereken de gemiddelde beoogde luchtmeters per poging voor de periode die u analyseert - dit is uw primaire maatstaf voor hoe agressief de QB het veld aanvalt versus dinking en dunking met check-downs.
  4. 4Bereken yards na vangst (YAC) door voltooide lucht yards af te trekken van het totaal aantal ontvangende yards - een hoge YAC in verhouding tot voltooide lucht yards suggereert dat ontvangers aanzienlijk werk doen na de vangst, wat de afstandstotalen van de QB kan opdrijven.
  5. 5Bereken de afstand tot de sticks (ADOT minus de diepte van het doel voor de eerste neerwaartse afstand) om te begrijpen hoe vaak de QB voorbij de first-down-markering gooit, versus genoegen neemt met korte voltooiingen waarvoor meer YAC nodig is om de kettingen te verplaatsen.
  6. 6Vergelijk het air yards-profiel van de QB met competitiegemiddelden en historische vergelijkingen om de context van het schema te begrijpen - sommige overtredingen zijn gepland rond korte snelle passes met YAC-verwachtingen (West Coast), terwijl andere vertrouwen op verticale routes (deep-ball-systemen zoals 2018 Rams met McVay en Goff).

Uitgewerkte voorbeelden

▾
Voorbeeld 1Patrick Mahomes diepbalspel
Gegeven:312, 35, 24, 198, 342
Resultaat:Beoogde AY/Att: 8,9 | Voltooide AY/Comp: 8,25 | YAC: 144 yards (6,0/vangst)

Mahomes valt de verdediging consistent aan met diepe worpen - 8,9 geplande lucht yards per poging weerspiegelt agressieve aanvallen op het veld, terwijl aanzienlijke YAC laat zien dat zijn ontvangers ook na contact creëren.

Voorbeeld 2Check-down Heavy Game Manager
Gegeven:145, 42, 34, 112, 253
Resultaat:Beoogde AY/Att: 3,45 | Voltooide AY/Comp: 3,29 | YAC: 141 yards (4,1/vangst)

Een gemiddelde van 3,45 beoogde air yards weerspiegelt het intensieve gebruik van check-downs en schermen - de passerende yards van deze QB worden bijna volledig gecreëerd door ontvangers die yards winnen na de vangst, niet door downfield-worpen.

Voorbeeld 3Justin Herbert Efficiënte diepe aanval
Gegeven:298, 38, 26, 245, 341
Resultaat:Beoogde AY/Att: 7,84 | Voltooide AY/Comp: 9,42 | YAC: 96 yards (3,7/vangst)

Herbert's hoge voltooide lucht yards in verhouding tot de beoogde lucht yards laten zien dat hij zijn diepe worpen voltooit - een voltooiingspercentage bij diepe ballen dat blijk geeft van echte nauwkeurigheid in het veld, en niet alleen van volume-diepe pogingen.

Voorbeeld 4Big-Play breed ontvangerperspectief
Gegeven:8, 132, 62
Resultaat:Ontvanger YAC: 70 yards (8,75 YAC per vangst)

Een ontvanger die 70 van zijn 132 yards wint na de vangst is een sterke YAC-maker - dit profiel past bij slotontvangers en RB's die korte passes vangen en grote winsten genereren door gebroken tackles en snelheid in het open veld.

Praktische toepassingen

▾
🏗️

NFL-teams gebruiken luchtmetergegevens tijdens het ontwerpproces om te beoordelen of universiteitsquarterbacks de vertaling kunnen maken naar NFL-diepteworpen, waarbij potentiële klanten worden geïdentificeerd die op de universiteit vertrouwden op korte passen die zich mogelijk niet vertalen in de zich langer ontwikkelende NFL-routebomen.

🔬

Fantasievoetbalanalisten gebruiken target air yards en air yards share om breakout wide receiver-kandidaten te identificeren - een WR waarvan de air yards van het team naar hen worden herverdeeld na de blessure van een andere ontvanger is een uitstekende breakout-indicator.

📊

Sportsbooks gebruiken de neiging van QB Air Yards om nauwkeurigere afstandsproplijnen in te stellen, wetende dat deep-ball QB's bij gunstig weer de yardstotalen hoger zullen duwen, terwijl check-down QB's consistenter zijn maar een lager voordeel hebben.

🏥

Aanvallende coördinatoren gebruiken de neigingen van de QB's om defensieve dekking te ontwerpen - een verdediging die zich voorbereidt op een deep-ball QB zal meer over-the-top veiligheidshulp inzetten, terwijl een team dat geconfronteerd wordt met een check-down QB meer mandekking kan spelen en agressiever kan blitzen.

Bijzondere gevallen

▾

Throwaways (opzettelijke onvolledigheden om zakken te vermijden) worden meegeteld in de beoogde doelbewustheid

Wegwerpartikelen (opzettelijke onvoltooiingen om zakken te vermijden) worden door sommige bronnen meegeteld in de beoogde luchtmeterberekeningen en door anderen uitgesloten - controleer altijd de methodologie, aangezien het opnemen van wegwerpartikelen de ADOT voor QB's onder zware druk aanzienlijk verlaagt. Professionele Qb Air Yards-beoefenaars moeten hun aannames documenteren, randvoorwaarden verifiëren en aanvullende analysemethoden overwegen wanneer de Qb Air Yards-berekening deze niet-standaard omstandigheden tegenkomt. Kruisvalidatie met alternatieve benaderingen versterkt het vertrouwen in de resultaten.

Schermen en trekkingen hebben technisch gezien negatieve of nul lucht yards (de ontvanger

Schermen en remises hebben technisch gezien een negatieve of nul luchtmeter (de ontvanger vangt de bal achter de scrimmagelijn) - deze moeten afzonderlijk worden gemodelleerd van echte paspogingen, omdat het mengen ervan in ADOT-berekeningen op oneerlijke wijze wordt bestraft voor QB's van het West Coast-schema die schermen gebruiken als ontworpen haastige plays. Professionele Qb Air Yards-beoefenaars moeten hun aannames documenteren, randvoorwaarden verifiëren en aanvullende analysemethoden overwegen wanneer de Qb Air Yards-berekening deze niet-standaard omstandigheden tegenkomt. Kruisvalidatie met alternatieve benaderingen versterkt het vertrouwen in de resultaten.

Spiked passes (spelen die de klok stoppen) hebben geen betekenisvolle air yards en zouden dat wel moeten zijn

Spiked passes (spelen die de klok stoppen) hebben geen betekenisvolle luchtmeters en moeten worden uitgesloten van elke gemiddelde diepte van de doelberekening - ze vertegenwoordigen spelmanagementspelen zonder enige relatie met agressiviteit of nauwkeurigheid van het passen. Professionele Qb Air Yards-beoefenaars moeten hun aannames documenteren, randvoorwaarden verifiëren en aanvullende analysemethoden overwegen wanneer de Qb Air Yards-berekening deze niet-standaard omstandigheden tegenkomt. Kruisvalidatie met alternatieve benaderingen versterkt het vertrouwen in de resultaten.

2022 QB Beoogde Air Yards-leiders

▾
QuarterbackTeamPogingenTotaal IAYIAY/AttVoltooid AY%
Josh AllenBUF5674,9878.861,2%
Patrick MahomesKC5314,4618.463,1%
Tua TagovailoaMIA4003,6609.1558,4%
Justin HerbertLAC5214,2688.260,8%
Jalen doet pijnPHI4323,7588.762,4%
Geno SmitSEA4733,5157.4365,9%

Veelgestelde vragen

▾
Q

Wat zijn luchtmeters in het voetbal?

A

Air yards meten hoe ver een pass door de lucht reist vanaf de scrimmagelijn tot het punt van de vangst (of waar een onvolledige pass zou zijn opgevangen). Ze scheiden wat de quarterback bijdraagt ​​via de worp en wat de ontvanger bijdraagt ​​via yards na de vangst, waardoor een duidelijker beeld ontstaat van de agressiviteit en nauwkeurigheid van de passing in het veld.

Q

Wat is een goede luchtmeter per poging voor een NFL-quarterback?

A

Voor de hele competitie is het gemiddelde beoogde aantal air yards per poging ongeveer 7,5-8,5. Agressieve QB's met een diepe bal, zoals Josh Allen en Patrick Mahomes, hebben een gemiddelde van gemiddeld boven de 9,0, terwijl de QB's van het korte passsysteem tussen de 5,5 en 7,0 kunnen liggen. De sleutel is het vergelijken van voltooide luchtwerven met de beoogde – QB’s die een hoog percentage van hun beoogde diepe doelen voltooien, zijn echte elite.

Q

Wat is ADOT in voetbalstatistieken?

A

ADOT staat voor Average Depth of Target - het is in wezen hetzelfde als de beoogde luchtmeters per poging, waarbij wordt gemeten hoe ver het gemiddelde doel van een QB in het veld wordt gegooid. Het wordt in de meeste analytische contexten door elkaar gebruikt met de beoogde lucht yards per poging, hoewel sommige bronnen het iets anders definiëren door het opnemen of uitsluiten van spikes en wegwerpartikelen.

Q

Hoe verhouden luchtwerven zich tot fantasievoetbal?

A

Fantasieanalisten gebruiken doelluchtwerven (totaal aantal luchtwerven gericht op een specifieke ontvanger) om ontvangers te identificeren die diepere routes afleggen en dus een hoger voordeel per doel hebben. Een WR die 8 air yards per doel ontvangt versus een WR die 4 air yards per doel ontvangt, heeft een enorm verschillend plafondpotentieel: de diepere doelen genereren grotere acties wanneer ze worden betrapt, waardoor de fantasiepunten aanzienlijk worden verhoogd.

Q

Wat is het verschil tussen lucht yards en yards na vangst?

A

Ze zijn complementair en vormen de som van de totale ontvangende werven. Lucht yards zijn het deel van het totale aantal yards dat door de worp is gecreëerd (hoe ver de bal heeft afgelegd), terwijl YAC (yards na de vangst) het deel is dat is gecreëerd door het werk van de ontvanger na het maken van de vang. Elite QB's genereren de meeste yards via lucht yards; YAC-zware QB's vertrouwen op ontvangers om meer werk te doen.

Q

Welke NFL-quarterbacks gooien de meeste air yards?

A

Josh Allen, Patrick Mahomes en Tua Tagovailoa (in 2022) behoren consequent tot de hoogste in het totaal aantal beoogde luchtwerven - Tua's seizoen 2022 onder Mike McDaniel was vooral opmerkelijk omdat zijn beoogde luchtwerven dramatisch sprongen ten opzichte van zijn voorgaande seizoenen, wat de afhankelijkheid van het schema weerspiegelde. van de metriek. Deep-ball QB's zoals Allen hebben consequent de competitie geleid op het gebied van gegooide luchtmeters.

Q

Kunnen luchtwerven de toekomstige prestaties van een brede ontvanger voorspellen?

A

Ja – doelluchtwerven behoren tot de beste voorspellers van het WR-plafond en het doorbraakpotentieel van fantasie. Ontvangers die in één seizoen een groot deel van de diepe doelen van hun team ontvangen (aandeel hoge luchtwerven) hebben de neiging die rol het volgende jaar te behouden als het schema en de QB constant blijven, waardoor het een leidende indicator wordt van wie grote plays zal produceren.

Veelgemaakte fouten om te vermijden

▾
  • !Het totaal aantal luchtmeters (volumestatistiek) verwarren met luchtmeters per poging (efficiëntiestatistiek) - een QB met een hoog totaal gooide simpelweg meer passes, terwijl luchtmeters per poging je iets vertellen over schema en agressiviteit, onafhankelijk van het volume.
  • !YAC van de ontvanger volledig toeschrijven aan het vermogen van de ontvanger - YAC is ook sterk afhankelijk van het schema: de Shanahan / McVay run-pass-opties voor brede zones zijn specifiek ontworpen om YAC te creëren door middel van hefboomwerking op linebackers, zodat ontvangers in die schema's een hogere YAC laten zien dan hun individuele vaardigheid zou opleveren in een ander systeem.
  • !Het gebruik van beoogde luchtmeters om de nauwkeurigheid te evalueren - een QB die veel diep gooit maar weinig van die pogingen voltooit, zal een hoge beoogde luchtmeter hebben, maar een lage voltooide luchtmeter, wat een slechte nauwkeurigheid weerspiegelt en geen goede besluitvorming.
💡

Pro Tip

Houd het percentage voltooide luchtmeters bij (voltooide luchtmeters / beoogde luchtmeters) als maatstaf voor de nauwkeurigheid van de diepe bal. Hiermee wordt de vervorming van het voltooiingspercentage verwijderd die wordt veroorzaakt door de diepte van het doel. Een QB met een voltooid air yards-percentage van 65% converteert een groter deel van zijn downfield-worpen dan één met 55%, en deze metriek voorspelt beter de efficiëntie van het passeren dan het ruwe voltooiingspercentage voor diepwerpende QB's.

⭐

Wist je dat?

Joe Montana, de viervoudig Super Bowl-kampioen die bekend staat om zijn chirurgische nauwkeurigheid, gaf de beroemde voorkeur aan korte passen om YAC te creëren via een schema - zijn geschatte beoogde luchtmeters per poging in de Walsh West Coast-aanval zouden waarschijnlijk tot de laagste van alle Hall of Fame QB's behoren, toch heeft hij de op een na hoogste carrière-passer rating (92,3) in de geschiedenis van de NFL voor gekwalificeerde starters uit zijn tijd, wat bewijst dat lage luchtmeters niet een lage efficiëntie betekenen.

Regional Guides

▾
🇺🇸 US▾
Maakt gebruik van in de VS gebruikelijke eenheden en normen
🇬🇧 UK▾
Kan metrische of Britse standaarden gebruiken
🇪🇺 EU▾
Volgt de EU/SI-conventies
📖Moeilijkheidsgraad:Gemiddeld
Formula-verified for precision
Reviewed October 2026
Our methodology

Ratings & comments

…

Ontvang wekelijkse wiskundetips

Sluit u aan bij 12.000+ abonnees die elke week rekenmachinetips krijgen.

🔒
100% Gratis
Geen registratie
✓
Nauwkeurig
Geverifieerde formules
⚡
Direct
Resultaten meteen
📱
Mobielvriendelijk
Alle apparaten

Instellingen